دانلود Windows Server 2022 LTSC 21H2 Build 20348.1668 (Updated April 2023) - ویندوز سرور ۲۰۲۲

دانلود Windows Server 2022 LTSC 21H2 Build 20348.1668 (Updated April 2023) - ویندوز سرور ۲۰۲۲
(1402/1/31) تغییرات:

- نسخه جدید تحت عنوان « 21H2 Build 20348.1668 (Updated April 2023)» بر روی سایت قرار گرفت!

ویندوز سرور ۲۰۲۲ (به روز شده در ۳۱ فروردین ۱۴۰۱)

Windows Server 2022 جدیدترین نسل سیستم عامل ویندوز برای سرورها بوده که در شهریور ۱۴۰۰ منتشر و جایگزین Windows Server 2019 و Windows Server 2016 شده است. مشابه با ویندوز سرور ۲۰۱۹، این نسخه از سیستم عامل با Windows 10 هسته مشترکی داشته و برخلاف انتظار، بر پایه Windows 11 طراحی نشده است. این سیستم عامل در کانال LTSC منتشر شده و علاوه بر تغییرات ظاهری اندک، دارای بسیاری از رفع خطاها، ایرادات گزارش شده و همچنین قابلیت‌های جدید خصوصاً در حوزه امنیت می‌باشد. همچنین با عدم استقبال از Windows Server SAC، توسعه آن متوقف و Windows Server Core جایگزین آن شده است؛ در ادامه همراه ما باشید.

قابلیت‌های کلیدی Windows Server 2022:

- ویرایش جدید Azure Edition بهینه شده برای فضای مایکروسافت آژور
- بهبودهای امنیتی مختلف مانند سرور Secured-core
- فعال‌سازی HTTPS و TLS 1.3 به صورت پیش‌فرض
- پشتیبانی از DNS ایمن توسط DNS-over-HTTPS
- رمزنگاری AES-256 و East-West پروتکل SMB
- اتصال به SMB منطبق بر پروتکل جدید QUIC
- فعال بودن Azure Arc به طور پیش‌فرض
- مدیریت خودکار Azure به همراه Hotpatch
- بهبودهای حوزه Platform و کانتینرسازی با Kubernetes
- مجازی‌سازی لانه‌ای یا Nested برای پردازنده‌های AMD
- قرار داشتن مرورگر جدید Microsoft Edge
- سرویس‌های جدید حوزه مهاجرت داده‌ها یا Migration Services
- سرویس‌های Storage Spaces به همراه Storage bus cache برای سرورهای مستقل

نسخه جدید Windows Server 2022 بر پایه Windows Server 2019 بوده و یک به روز رسانی سطح بالا برای این نسخه محسوب می‌شود. در این نسخه توجه ویژه‌ای با قابلیت‌های ابری خصوصاً Azure شده است به طوری که علاوه بر ویرایش‌های Standard و Datacenter شاهد یک ویرایش Azure Edition نیز هستیم که برای این محیط ابری کاملاً بهینه شده است. یکی از قابلیت‌های جدید در این حوزه Azure Arc نام دارد که شما را قادر می‌سازد تا محیط‌های چند ابری را از یک داشبورد مدیریتی واحد کنترل کنید. شما به راحتی می‌توانید سرویس‌های مختلف مایکروسافت آژور نظیر Azure Policy، Azure Defender و Azure Monitor را بر روی سرور خود راه اندازی کنید.

نسخه جدید سیستم عامل ویندوز سرور دارای بهبودهای زیادی در زمینه ساخت و مدیریت سرورهای مجازی Hyper-V نیز می‌باشد که این تغییرات شامل اکشن بار (Action Bar) جدید، مهاجرت به فضای ذخیره‌سازی ابری در لحظه، قانون‌گذاری‌های Affinity و ضد آن، کپی یا Clone سازی ماشین‌ها، تقسیم فشارکاری بر روی سرورهای مختلف و افزایش امنیت در سطح سخت افزار و غیره می‌باشد.

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید Windows Server 2022 بهبودهای مختلف در حوزه کانتینرسازی است که در دنیای مدرن به صورت گسترده از آن استفاده می‌شود که باعث کاهش هزینه‌های پیاده‌سازی و تسریع فرایندهای مرتبط با آن می‌شود؛ کاهش وابستگی‌ها بین سیستم میزبان و برنامه‌های داخل کانتینر از مهم‌ترین اهداف این حوزه بوده است. همچنین افزایش سرعت دانلود و کارایی این نرم افزارها از دیگر قابلیت‌های فشرده‌سازی کانتینرها می‌باشد.

پنل مدیریتی Windows Admin Center به طور کامل در این نسخه بازسازی شده است و امکان میزبانی برنامه‌های NET. را بر روی Azure Container Registry و Azure Kubernetes Service فراهم کرده است. مدیران شبکه همچنین می‌توانند توسط gMSA بدون نیاز به اتصال دامنه نرم افزارهای داخل کانتینر را اجرا کنند که این مورد یکی از درخواست‌های پر طرفدار کاربران بوده است. این پنل همچنین دارای به روز رسانی‌های زیادی در قسمت مانیتورینگ بوده و امکان دسترسی لحظه‌ای به اطلاعات Performance سرور فراهم شده است.

در ویندوز سرور 2022 برای اولین بار تکنولوژی Secured-Core یا «هسته ایمن شده» معرفی شده است که در آن قابلیت‌های چند لایه امنیتی در سطح سیستم عامل و سخت افزار پیاده‌سازی می‌شوند. همه‌ی این قابلیت‌ها توسط TPM 2.0 و System Guard ممکن می‌شوند که در نتیجه آن کمترین ریسک برای تهدیدات در سطح Firmware وجود دارد. افزایش همکاری بین مایکروسافت و شرکت‌های OEM برای تولید نرم افزارهای منطبق بر سخت افزار علاوه بر افزایش سرعت برنامه‌ها، امنیت سطح بالایی را فراهم کرده است.

Windows Server 2022 از مهاجرت NetApp پشتیبانی می‌کند. آرایه‌های NetApp برای ایمن‌سازی و بهینه‌سازی حافظه‌ها در محیط‌های NAS و SAN جهت آنالیز داده‌ها و پشتیبان‌گیری کاربرد دارند. در ویندوز سرور 2022 شما می‌توانید این آرایه‌ها را به Windows Server مهاجرت داده و با Cluster ها یکپارچه کنید. مهاجرت DFSN هم از دیگر امکانات نسخه جدید می‌باشد.

قابلیت‌های جدید SMB نیز بخشی جدایی ناپذیر در هر نسخه از سیستم عامل ویندوز سرور می‌باشند. در ویندوز سرور 2022 پروتکل SMB از رمزنگاری AES-256 پشتیبانی نموده و TLS 1.3 به طور پیش‌فرض در کل سطح سیستم عامل فعال شده است.

یکی از ویژگی‌های بسیار نوین ویندوز سرور 2022 پیاده‌سازی امکانات امنیتی برای استخراج رمز ازرها است. صنعت رمز ارزها با انواع حملات باج افزار یا Ransomware روبرو هستند که مهم‌ترین آن‌ها EternalBlue Exploit نام دارد. در این نسخه از ویندوز با پشتیبانی از امنیت مجازی سازی شده یا VBS و HVCI کاملاً نسبت به این گونه حملات ایمن شده است.

مرورگر مایکروسافت Edge که بر پایه موتور Chromium توسعه داده شده است به طور پیش‌فرض در این سیستم عامل قرار داده شده است که در ویرایش Desktop Experience همراه با ویندوز نصب می‌شود. قرار است تا مایکروسافت در برنامه‌های آتی خود، مرورگر Internet Explorer را به طور کامل بازنشست کند.

نکات مربوط به ویندوز سرور 2022 قرار داده شده:
- این نسخه نهایی [RTM MSDN VL] رسمی و اورجینال ویندوز سرور 2022 است.
- این نسخه آخرین ورژن منتشر شده با شماره نسخه 21H2 و شماره بیلد 20348.1668 می باشد که در تاریخ April 2023 مطابق با 31 فروردین 1402 توسط مایکروسافت منتشر شده است.

- ویندوز سرور 2022 شامل:
- Windows Server 2022 Standard
- Windows Server 2022 Standard (Desktop Experience)
- Windows Server 2022 Datacenter
- Windows Server 2022 Datacenter (Desktop Experience)

- ویندوز عرضه‌ی Retail می باشد.
- نسخه های Retail و VL هیچ فرقی ندارند و فقط نوع فعال سازی آنها متفاوت است.

Windows Server 2022 LTSC Screenshot 1Windows Server 2022 LTSC Screenshot 2

Windows Server 2022 LTSC

Windows Server 2022 introduces advanced multi-layer security, hybrid capabilities with Azure, and a flexible application platform. As part of this release, we are bringing secured-core capabilities to help protect hardware, firmware, and Windows Server OS capabilities against advanced security threats.

More info (open/close)

سیستم مورد نیاز نرم افزار Windows Server 2022 LTSC

Processor:
- 1.4 GHz 64-bit processor
- Compatible with x64 instruction set
- Supports NX and DEP
- Supports CMPXCHG16b, LAHF/SAHF, and PrefetchW
- Supports Second Level Address Translation (EPT or NPT)

Memory:

- 512 MB (2 GB for Server with Desktop Experience installation option)
- ECC (Error Correcting Code) type or similar technology

Disk space:
- 32 GB free space
- Compliant with the PCI Express architecture specification
- Persistent storage devices on servers classified as hard disk drives must not be PATA
- Windows Server 2019 does not allow ATA/PATA/IDE/EIDE for boot, page, or data drives

Network adapter:
- An Ethernet adapter capable of at least gigabit throughput
- Compliant with the PCI Express architecture specification
- Supports Pre-boot Execution Environment (PXE)

Other requirements:
- DVD drive (if you intend to install the operating system from DVD media)
- UEFI 2.3.1c-based system and firmware that supports secure boot
- Trusted Platform Module
- Graphics device and monitor capable of Super VGA (1024 x 768) or higher-resolution
- Keyboard and Microsoft® mouse (or other compatible pointing device)
- Internet access (fees may apply)

مشخصات

شرکت سازنده: مایکروسافت / Microsoft Link to
نام انگلیسی: Windows Server 2022 LTSC
شماره نسخه: v21H2 Build 20348.1668
نام فارسی: ویندوز سرور ۲۰۲۲ (به روز شده در ۳۱ فروردین ۱۴۰۱)
قیمت: 6155 دلار آمریکا (صرفاً جهت اطلاع)
حجم فایل: 4900 مگابایت
تاریخ انتشار: 15:32 - 1402/1/31 | 2023.04.20
منبع: پی سی دانلود / www.p30download.ir
امتیاز: 5 Star(s) 5/5

کلمات کلیدی: microsoft, windows, server, windows server, windows server 2022, microsoft windows server 2022, windows server 2022 rtm, windows server 2022 final, windows server 2022 retail, windows server 2022 VL RTM, windows server 2022 datacenter rtm, hyper-v, microsoft system center, nano server, dhcp, iis, powershell, active directory, federation services, active directory federation services, ad fs, opengl, opencl, http, http/2, https, redirection, management, server role, vps, virtual server, virtual server management, iis server management, http web server proxy, web, server proxy, authentication, مایکروسافت, ویندوز, سرور, 2022, ویندوز سرور 2022, مایکروسافت ویندوز سرور 2022, ویندوز سرور 2022 نسخه نهایی, ویندوز سرور 2022 نهایی, ویندوز سرور 202, Microsoft full software collection, پهزقخسخبف, ئهزقخسخبف,How to crack, طریقه، روش و راهنمای کرک, Buy, Usnet, Setup, Install, Torrent, دانلود Windows Server 2022 جدیدترین نسخه مایکروسافت ویندوز سرور ۲۰۲۲, دانلود نرم افزار Windows Server 2022 LTSC, P30Download, Danlod, Danload, Donload, nhkg,n kvl htchv, Download Windows Server 2022 LTSC Software, for windows, Trial, Edition, New, Last Version, 21H2 Build 20348.1668, Update, Free Full Licensed, Repacked, microsoft, server, مایکروسافت, ویندوز, ویندوز سرور, windows, windows server, windows server 2022, سرور, Direct Download Link, DDL, Medicine, Crack, Get, Windows Server 2022 enhances the seamless connectivity of file servers on-premises to file servers on Azure., Keygen, Patch, Serial, Portable, برنامه, صهدیخصس سثقرثق 2022 مفسز, صهدیخصس سثقرثق 2022 مفسز, دانلود نرم افزار های شرکت مایکروسافت, lhd:v,shtj, lhd:v,shtj, خرید, بهترین نرم افزار, به روز ترین, آخرین, جدیدترین نسخه, ,dkn,c sv,v ۲۰۲۲ (fi v,c ani nv ۳۱ tv,vndk ۱۴۰۱), ,dkn,c sv,v ۲۰۲۲ (fi v,c ani nv ۳۱ tv,vndk ۱۴۰۱), اموزش راهنمای نصب, نهایی, ورژن جدید, 21H2 Build 20348.1668, داونلود, دانلد, تورنت, Windows Server 2022 جدیدترین نسل سیستم عامل ویندوز برای سرورها بوده که در شهریور ۱۴۰۰ منتشر و جایگزین Windows Server 2019 و Windows Server 2016 شده است., تحميل, دریافت, دانلود نرم افزار ویندوز سرور ۲۰۲۲ (به روز شده در ۳۱ فروردین ۱۴۰۱), برای ویندوز, فول لایسنس, شماره سریال, رایگان, کرک, کیجن, پچ, پرتابل, لایسنس رایگان, پی سی, پی 30, برنامه, با لینک مستقیم, Windows Server, ویندوز سرور, سافت ور, آپدیت, ترافیک نیم بها, تریال, سوفت ور, مجانی,

لینک دانلود:
https://p30download.ir/fa/entry/97871/

2023-04-23
16:35:22

دانلود Windows Server 2022 LTSC 21H2 Build 20348.1668 (Updated April 2023) - ویندوز سرور ۲۰۲۲

💿 نام نرم افزارWindows Server 2022 LTSC
📌 شماره نسخهv21H2 Build 20348.1668
📁 دسته بندیویندوز سرور
💾 حجم فایل4900 مگابایت
📅 تاریخ به روزرسانی1402/1/31
📊 تعداد دانلود37,201
❤️ هزینه دانلودرایگان و نیم بها
💡 آموزش نصب و فعال سازی✔️